EN

Elektro Optik Sistemler

ASELSAN, Termal sistemler, Lazer mesafe ölçer, lazer işaretleyici, lazer uyarı sistemleri,  gündüz görüş kameraları ve görüntü yoğunlaştırıcılı gece görüş cihazlarının tasarım ve üretimleri ile ilgili yürütülen çalışmalar sayesinde müşterilerine Elektro-Optik Sistemler konusunda üstün kabiliyetler kazandırmaktadır.

ASELSAN tarafından üretilen soğutmalı ve soğutmasız termal görüntüleme teknolojisine dayalı ürünler, görüşün zayıf veya sınırlı olduğu gece, sis, pus gibi doğal hava koşulları ile toz, duman, yangın ve kamuflaj gibi muharebe sahası koşullarında kullanıcıya kesin üstünlük sağlayacak niteliktedirler.

Görüntü yoğunlaştırıcılı gece görüş cihazları ve dürbünleri gece şartlarında ortamda çok az miktarda bulunan görünür ya da yakın kızılötesi bölgedeki ışığı mercek takımlarıyla algılayan, içerisindeki görüntü yoğunlaştırıcı tüp yardımıyla kazancını arttıran ve bu sayede ışık miktarını gözün görebileceği seviyeye çıkararak görüntü oluşturan hassas cihazlardır.

ASELSAN ürünü lazer sistemleri ile kullanıcıya mesafe bulma, güdüm, karşı tedbir, aktif görüntüleme ve algılama gibi konularda üstünlükler sağlanmaktadır. ASELSAN'ın Lazer Sistemlerine ilişkin faaliyetleri, Hedef Noktalama, Hedef Tespit ve Mesafe Ölçme ve Hedef İşaretleme, Lazer Uyarı konularında devam etmektedir.

ASELSAN ürünü elektro optik sistemler kara, hava ve deniz platformlarında geniş uygulama alanları mevcuttur. Bu alanlar aşağıda belirtilmiştir:

Elde taşınabilir sistemler

Silah dürbünleri (gündüz, gece görüş, termal)

Keşif ve gözetleme sistemleri

Ana muharebe tankı ve zırhlı araç görüş sistemleri

Lazer sistemleri

Füze fırlatma nişangah sistemleri

Hava platformu elektro optik sistemleri

Deniz platformu elektro optik sistemleri

Elektro-optik teknolojisindeki son gelişmeleri ve yeni teknolojileri içeren ASELSAN elektro-optik sistemleri içerdiği özgün tasarımlar ve etkin algoritmaları ile kullanıcıya her türlü hava koşulunda ve muharebe alanında üstün performans sağlamaktadır.