EN

KULAÇ - İskandil Sistemi

KULAÇ, suüstü gemilerde ve denizaltılarda kullanılmak üzere geliştirilmiş açık mimari ve modüler tasarıma sahip iskandil sistemidir.

KULAÇ, yayınlanan akustik sinyalin dipten/yüzeyden geri dönen ekolarının dinlenmesi ve gönderme/alma zamanı arasındaki farkın ölçülmesiyle derinlik ölçümü gerçekleştirir.

KULAÇ, ‘Otomatik Aralık’, ‘Otomatik Faz’ ve ‘Manüel’ olmak üzere 3 (üç) adet farklı menzil belirleme moduna sahiptir. Menzil belirleme modu ‘Otomatik Faz’ veya ‘Otomatik Aralık’ olarak seçildiğinde darbe gücü ve darbe uzunluğu değerleri, derinliğe bağlı olarak  sistem tarafından otomatik olarak ayarlanır.

KULAÇ, çalışmaya ilişkin verilerin kayıt edilmesi, kaydedilen ölçüm verilerinin USB arayüzü ile taşınabilir depolama cihazlarına aktarılması, yazıcı ile kayıtlı ve anlık ölçüm verilerinin çıktılarının alınması işlemlerine olanak sağlar.

KULAÇ, kendini test edebilme özelliğine ve sisteme ait herhangi bir hata meydana geldiğinde, sorunun kaynağına ilişkin bilgi verebilecek bir cihaz içi test altyapısına sahiptir.

​Broşür