EN

Haberler

ASELSAN LİMA FUARINDA 2015

ASELSAN, Langkawi / Malezya'da 17 – 21 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenmekte olan LIMA Uluslararası Denizcilik ve Havacılık fuarına katılım sağlamıştır. Fuar bu sene 13. kez düzenlenm​​ekte olup, iki senede bir tekrarlanmaktadır.

Standımızda Askeri ve Profesyonel Haberleşme Sistemleri, Muhafız Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, LMM Füze Atıcı Sistemi, Termal ve Gece Görüş Sistemleri, Güdüm Sistemleri ve Radar Sistemleri sergilenmektedir.

Fuar kapsamında Malezya'ya resmi ziyarette bulunan Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI ve Türkiye'nin Malezya Büyükelçisi Sayın Başak TÜRKOĞLU standımızı ziyaret ederek fuarda sergilenen ürün ve sistemlerimiz hakkında bilgi almış, Malezya'daki faaliyetlerimiz konusunda kendilerine bilgi aktarılmıştır.

Malezya Başbakanı Sayın Dato Sri' MOHD NAJIB bin TUN ABDUL RAZAK​ standımıza ilk gün gerçekleştirdiği ziyaret sırasında başta Yazılım Tabanlı Telsizlerimiz ve Muhafız Uzaktan Komutalı Silah Sistemi olmak üzere, imkan ve kabiliyetlerimiz kendisine tanıtılmıştır.

Malezya Deniz Kuvvetleri Komutanı Dato' Adm. Abdulaziz ve Sahil Güvenlik Komutanı Dato' Adm. Amdan Bin Kurish standımızı ziyaret etmiş, kendilerine imkan ve kabiliyetlerimiz hakkında bilgi aktarılmış, Malezya'daki Deniz Savaş Sistemleri programlarına yönelik bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Pakistan Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Korgeneral Muhammad Alam Khattak, Karaçi Deniz Üssü Komutanı Koramiral Syed Arifullah Hussaini ve Hava Kuvvetleri Strateji Birliği Komutanı Hava Korgeneral Muhammad Iqbal standımızda ağırlanarak Pakistan'daki faaliyetlerimize ve işbirliği olanaklarına yönelik görüşme gerçekleştirilmiştir.

Fuarın üçüncü gününde standımızı ziyaret eden Zimbabwe Onursal Savunma Bakanı Sayın Cde. S. Sekeremayi imkan ve kabiliyetlerimiz hakkında bilgilendirilmiştir.

Üst düzey ziyaretlere ek olarak; başta Endonezya, Filipinler ve Tayland olmak üzere Asya – Pasifik Bölgesi ülkelerinin Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetler heyetleri de standımıza ziyaret gerçekleştirmiştir.​

Son Eklenen Haberler