EN

Haberler

ASELSAN 39 YAŞINDA

Türk Savunma Sanayisinin en büyük kuruluşu ASELSAN, 39uncu kuruluş yıldönümünde 4 bin 500 çalışanı ile Anıtkabir'i ziyaret etti. 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan CANPOLAT, yöneticiler ve çalışanlar ile birlikte Anıtkabir'de saygı duruşunda bulundu. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat saygı duruşundan sonra Anıtkabir özel defterini imzaladı. 

Dr. Hasan Canpolat, deftere şunları yazdı:

 “Ulu Önder Atatürk, milletimizin gururu olan ASELSAN Ailesi olarak, kuruluşumuzun 39’uncu yıl dönümünü kutlamanın heyecanı içinde bir kez daha yüksek huzurunuzdayız. Ülkemizde milli savunma sanayinin kurulması ve teknolojide en ileri düzeye erişme yolunda, daha önceki yıllarda size verdiğimiz sözü yerine getirmek için büyük bir azim ve gayretle çalışmaya devam ediyoruz.

Savunma sanayi kuruluşları arasında Türkiye’de lider konumumuzu devam ettirmekte, Dünya’da da her yıl daha iyi seviyelerde yer almaktayız. ASELSAN Ailesi olarak size minnetlerimizi sunuyor, huzurlarınızda saygı ile eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Türkiye’nin savunma devi 

ASELSAN, Askeri Haberleşme Sistemleri, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri, Elektro-Optik Sistemleri, Seyrüsefer ve Aviyonik Sistemleri, Savunma ve Silah Sistemleri, Komuta-Kontrol-Haberleşme-Bilgisayar-İstihbarat-Keşif ve Gözetleme (C4ISR) Sistemleri, Deniz Savaş Sistemleri, Profesyonel Haberleşme Sistemleri, Akıllı Ulaşım Sistemleri tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, sistem entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında teknoloji merkezi olarak görev yapıyor.

TSK’nın Teknoloji Üssü 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin teknoloji gereksinimini karşılayan en önemli milli kaynak olan ASELSAN, milli tren, yerli otomobil gibi kritik ve stratejik elektronik ihtiyacının bulunduğu her alanda görev almak için de çalışıyor. ASELSAN, ABD, Hollanda, Kazakistan, Ürdün, Pakistan, Suudi Arabistan, Katar ve G.Kore’nin de bulunduğu 47 ülkeye direkt satışın yanı sıra ürünlerinin teknoloji transferi ile ortak üretim çalışmalarını da içerecek şekilde ihracat gerçekleştiriyor.​


Son Eklenen Haberler